Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prvorepubliková vila Praha 6 - Břevnov

 

 

 

 

 

Podlahová plocha 215 m2

Pozemek o velikosti 932 m2

Parkování na pozemku - 1x garáž

Možnost přestavby podkroví pro zvětšení obytné plochy

Videoprohlídka

Popis nemovitosti

Co vše se vám vybaví, když se řekne První republika? Mně třeba demokratický prezident Tomáš Garrigue Masaryk, rozkvět světoznámých firem jako Baťa, Tatra, Praga, ČKD, Laurin a Klement,... filmy pro pamětníky s Oldřichem Novým, Vlastou Burianem a Adinou Mandlovou, které ve mě vzbuzují dojem, že všichni muži byli elegáni a ženy se chovaly jako dokonalé dámy. Ale také noblesní móda, která baví dodnes.

Pokud vám při čtení těchto vět prochází tělem hřejivý pocit radosti, hrdosti a zároveň touhy alespoň něco z toho si na vlastní kůži zažít, tak zbystřete. Koupí této prvorepublikové vily se zahradou v prvorepublikové vilové čtvrti atraktivní lokality Prahy 6 si budete moct s rodinou připomínat atmosféru 30. let minulého století klidně každý den.     

Vila, která vás ve vteřině přenese do dob Masaryka, Bati nebo Vlasty Buriana

Stačí si jen zběžně prohlédnout pár fotografií této unikátní nemovitosti a víte, o čem je řeč. Tato třípodlažní a částečně podsklepená vila z 30. let svou historii nijak neskrývá. Naopak. Ukazuje ji v plné své kráse. A pokud ji dokážete ocenit, zamilujete si to tu na první pohled. 

Za zmínku určitě stojí DOMINANTNÍ vchod, který zastřešuje balkon v 2. nadzemním patře. Dále udržované parkety ve většině místností, dobové dřevěné schodiště a okna, díky kterým je celá vila krásně prosvětlená. A ten výýýhled! S mnoha vzrostlými stromy a blízkou Oborou Hvězda máte průzor jako na venkově. No a pokud jste si fotografie vily prohlíželi důkladněji, určitě vám neunikla stylová krbová a americká kamna. Ta vám během chladných zimních měsíců vytvoří kromě tepelného komfortu i neskutečně uvolňující atmosféru.       

Pokud jsou vám všechny tyto prvorepublikové skvosty opravdu blízké, ale přece jen toužíte po něčem luxusnějším, otevírá se tu příležitost citlivé rekonstrukce, při které snoubíte původní s novým. A to včetně možného rozšíření obytné plochy v prostorném podkroví, které teď slouží jako sušárna a dílna. 

Pro hlubší navnímání celého prostoru vily a okolí doporučuji shlédnout videoprohlídku, která je za mě opravdu velmi povedená. Dispoziční řešení jednotlivých pater najdete ve fotogalerii. 

Na zahradě s garáží si můžete užívat naprostého soukromí

Prostorná zahrada, která má 745 m2, je ze všech stran obklopena vzrostlou zelení, takže si můžete užívat soukromí a intimitu bez zvídavých pohledů nejen z ulice, ale i ze sousedních vil, které jsou v dostatečném odstupu. Své auto můžete pohodlně zaparkovat na zpevněné ploše u vily nebo rovnou v garáži.  

Lokalita je rájem pro rodiny s dětmi, sportovce nebo třeba byznysmeny

Klidná vilová čtvrť, odkud máte vše důležité pro naplnění svých potřeb na dosah ruky. Potřebujete rychle něco nakoupit? Tak v Bille s lékárnou jste pěšky za 10 minut. Děti do školky doprovodíte během 3 minut a na základní školu Věry Čáslavské to trvá maximálně 10 minut. No a vyhlášené Gymnázium Nad Alejí je hned v sousední ulici. 

Pokud si potřebujete vyčistit hlavu v úchvatné přírodě, tak za 3 minuty jste v Oboře Hvězda, přírodní památce, kde se můžete procházet, běhat, piknikovat, jezdit na kole, in-line bruslích, běžkách nebo si s dětmi užívat společné chvíle na dětských hřištích. A aby těch možností nebylo málo, tak do 15 minut chůze máte sportovně-rekreační areál Ladronku, kde jsou speciálně upravené stezky pro kola, in-line brusle (osvětlený okruh dlouhý 4,2 km) a dále tenisové kurty, volejbalové kurty, beach volejbalové hřiště, bowling, slackline, discgolf nebo spikeball.   

A pokud potřebujete kamkoliv do města, tak 5 minut od vily máte metro A (Petřiny) a tramvaje (Petřiny a Vypich), ale také bus č. 191, který vás odveze na letiště Václava Havla. 

Zaujala vás tato jedinečná příležitost? 

Veškeré detaily vám rád sdělím po telefonu nebo na prohlídce. Neváhejte mi proto napsat nebo zavolat.

PRODÁNO :-)

Zobrazení vily v katastru nemovitostí

snimek_z_kn

Zobrazení vily v územním plánu hl.m. Prahy

snimek_z_uzemniho_planu

Kontaktní formulář

Ing. Marek Votava

Profesionální a férový přístup - i tak může vypadat realitní makléř ve Vašich službách.


Ing. Marek Votava
Stáhnout PDF